Zalety marketing społecznościowego

Marketing społecznościowy cieszy się ogromną popularnością głównie dlatego, że przy niewielkich nakładach finansowych można często osiągnąć naprawdę dobre efekty. Poza aspektem finansowym, wymienić można także szereg innych korzyści z wykorzystania mediów społecznościowych w kampaniach marketingowych.

Ekspozycja wizerunku

Obecność w sieci pozwala na dotarcie do rzeszy potencjalnych klientów. Ciekawe i przydatne treści (content) mogą być udostępniane przez kolejnych użytkowników, co sprawi, że nie będzie konieczności inwestowania w reklamę.

Zwiększenie ruchu w witrynie

Użytkownik, którego zainteresują dostępne na profilu danej marki treści, będzie bardziej skłonny do kliknięcia w odnośnik umieszczony w BIO i dzięki temu zapozna się z ofertą strony internetowej czy sklepu.

Pozyskiwanie partnerów biznesowych

Aktywne prowadzenie kont w mediach społecznościowych może zainteresować potencjalnych partnerów. Poczucie identyfikacji z marką, wspólnej wizji lub wartości przekonuje zarówno osoby, które chcą dokonać zakupu, jak i te, które chciałyby z marką współpracować.

Podnoszenie pozycji w wyszukiwarkach

Wyszukiwarki wciąż są najpopularniejszym sposobem na znalezienie potrzebnych informacji. Kliknięcia w linki umieszczone w social mediach mogą zwiększyć ruch na stronie, a tym samym sprawić, że pozycja firmy w wyszukiwarce będzie większa, dzięki czemu więcej osób będzie mogło zapoznać się z jej ofertą.

Redukcja wydatków na marketing

Mimo iż dużo mówi się o ucinaniu zasięgów przez największe serwisy społecznościowe i konieczności inwestycji w płatne reklamy, nie da się ukryć, że bezpłatne publikowanie treści otwiera możliwości, które jeszcze kilka lat temu nie były dostępne przedsiębiorcom. Wciąż jest to najtańszy sposób na zwiększenie swojej widoczności i zdobycie nowych klientów.